W dniach 12 - 14 września 2014 r. odbył się 53. Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska", który upamiętniał pobyt Fryderyka Chopina w Antoninie i rozpowszechniał walory turystyczno-krajoznawcze południowej Wielkopolski, okolic Ostrowa i Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy”. Naszą szkołę reprezentowały  3 grupy piesze:

- uczniowie z kl. III a i III c,

- dziewczynki z chórku „Promyczki”,

- grupa mieszana ze Szczepu „Jedenastka” – od małego zucha do harcerza szkolnego oraz grupa rowerowa z kl. V a.

Jednodniowa trasa piesza „Sonaty h – moll” biegła po rezerwacie przyrody „Wydymacz”. Turyści widzieli, m. in. staw Wydymacz oraz ogromny dąb szypułkowy. Młodzi cykliści z kolei podążali dobrze oznakowaną ścieżką rowerową wiodącą przez sielskie krajobrazy Stawów Przygodzickich. Odpoczęli w cieniu rozłożystej korony wiekowego dębu Hubertus. Pedałując dalej, nie mogli się oni oprzeć urodzie rezerwatu „Wydymacz”.

Harcerze wyruszyli w trasę dwudniową. Mieli do pokonania 24 km  przez urokliwe pola i lasy. Po drodze mijali jeziora i liczne domostwa. Wszyscy szczęśliwie dotarli do Antonina, gdzie mieściła się meta rajdu (a dla niektórych wymarzony nocleg). Tam ich oczom ukazał się szczególnej urody pałacyk myśliwski. Czekała na nich grochówka i liczne zabawy. Największym powodzeniem cieszył się konkurs ,,Mądra głowa do zabaw gotowa" oraz konkurs krajoznawczy. Następnie została odprawiona msza św. w kościele Matki Ostrobramskiej w Antoninie.

Niedzielna wyprawa była to doskonała okazja do czynnego wypoczynku i rekreacji.
Obowiązkami uczestników rajdu było przestrzeganie „Karty Turysty" oraz przepisów o ruchu drogowym, ochronie przyrody i zabytków.

Rajd zaliczamy do udanych, wszyscy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy i głową pełną wrażeń wrócili do domu.