Uczniowie z naszej szkoły, korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, odwiedzili Edukacyjny Park Przygód „Górecznik” i przeżyli ciekawą przygodę edukacyjną blisko przyrody. Animatorki przeniosły uczniów klas drugich i trzecich do królestwa grzybów. Nauczyły młodych miłośników przyrody odróżniać grzyby jadalne od trujących oraz ukazały rolę grzybów w ekosystemie Doliny Baryczy. Natomiast pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Ssaki w zagrodach”. Poznali wybrane zwierzęta gospodarskie, nauczyli się je karmić i zdobyli umiejętność pozyskiwania produktów odzwierzęcych.

Po lekcji w terenie wszyscy pracowali nad uzupełnieniem kart pracy, które przygotowały panie prowadzące zajęcia. Na zakończenie otrzymali teczkę edukacyjną z niespodzianką. Po nauce przyszedł czas na zabawę. Wśród wielu atrakcji, jakie proponuje Edukacyjny Park Przygód i Rozrywki, dzieci wybrały dmuchany zamek, zjazd na linie, gry i zabawy w grupach z wykorzystaniem różnorakich przyrządów. Zajrzały także do „Domków z bohaterami bajek” i podziwiały ogromne modele owadów stojące obok nich. Na zakończenie odpoczywały przy drugim śniadaniu.

Park Przygód dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Na pewno jeszcze tam wrócimy …