W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. Głównym celem tego programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony był w piątek 7 listopada. Dzieci z klas I – III wspólnie przygotowały i zjadły najważniejszy posiłek dnia. Przygotowywały musli, soki owocowe, zdrowe kanapki i przekąski.

Uczniowie mieli możliwość spróbowania nowych smaków, ale także dowiedziały się dlaczego śniadanie jest takie ważne. Nauczyciele przekazali dzieciom informacje w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także jakie zalety płyną ze zdrowego odżywiania. Przybliżyli również najmłodszym 12 zasad zdrowego odżywiania.

Przygotowanie zdrowego i pysznego śniadania poprzedzone było zajęciami o tematyce prozdrowotnej. Ponadto uczniowie na zajęciach plastycznych wykonali plakaty i ilustracje pt. „Jemy zdrowo – żyjemy kolorowo”.

Dzień Śniadanie Daje Moc jest ciekawym pomysłem na edukację zdrowotną. Działania przeprowadzone w tym dniu były nie tylko dobrą zabawą, ale również okazją do wzrostu świadomości dbania o własne zdrowie, zdobywania praktycznej wiedzy i utrwalenia prawidłowych nawyków żywieniowych.