Podczas trwania pierwszego tygodnia ferii dzieci z klas II i III miały możliwość uczestnictwa w półkoloniach „Ferie z Jedenastką” organizowanych przez Stowarzyszenie „Razem dla Jedenastki”. Dzieci przez pięć dni uczestniczyły w różnych zajęciach i wyjazdach. Wychowawcy: Ewa Sikorska, Natalia Michalska i Sandra Krell zaproponowali atrakcyjny sposób na wypełnienie feryjnego czasu. Na hali sportowej odbywały się zajęcia ruchowe, w salach zajęcia techniki zdobniczej  decoupage, na których ozdabiano słoiczki, a także zajęcia z papieroplastyki, czyli quiliingu, podczas których tworzono przepiękne ozdobne kartki. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach z muzykoterapii oraz bajkoterapii dowiadując się, jaki wpływ ma na nas różnorodna muzyka oraz jak w bajkach terapeutycznych doszukiwać się ważnych wartości.

W Gimnazjum nr 4 zmierzyli się z grą w kręgle. Podczas trwania warsztatów ceramiczno-rzeźbiarskich poznali znaną ostrowską artystkę panią Agnieszkę Lisiak pseudonim Skórka, przy pomocy której wykonali niezwykłe i unikatowe rzeźby. Pani Maria Jaszczyk ze Stowarzyszenia Przyjaciół Przyrody „Winniczek” przeniosła dzieci w świat pożytecznych pszczół, a one mogły własnoręcznie wykonać świeczki różnymi technikami. W teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu uczestniczyli w spektaklu  „Diabełek Pawełek”, a w ostrowskim kinie w seansie „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii”. Uczestnicy zwiedzili przepiękny i niezwykle oryginalny hotel Polonia oraz zjedli obiad w hotelowej restauracji. Na zakończenie mile spędzonego tygodnia, podczas którego wrażeń i atrakcji było wiele, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Zdjęcia: Ewa Sikorska