10.10.2015 r. o godzinie 10.00 na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” na ostrowskich Piaskach Szczygliczce odbyła się impreza sportowa pod hasłem „Biegać każdy może”, której głównym celem było upowszechnianie kultury fizycznej, a w szczególności popularyzowanie idei biegania, rolek oraz nordic walking jako rozmaitych form rekreacji ruchowej i ciekawych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu.

Impreza odbyła się z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu Wielkoduchy działającego przy Szkole Podstawowej nr 11 przy wsparciu wielu partnerów, którymi byli: ICE MAT Chłodnictwo Ostrów Wielkopolski, Stowarzyszenie Creo z Poznania, Stowarzyszenie Razem dla Jedenastki, Stowarzyszenie Rolki Ostrów Wielkopolski oraz Firmy: Hermes i Manufaktura.
Honorowymi gośćmi imprezy byli: Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Pani Marlena Maląg, Radny Miasta Pan Alojzy Motylewski oraz Pan Zbigniew Matysik – dobry duch tego przedsięwzięcia.
Na starcie stanęło ponad 100 uczestników, którzy mieli doskonałą okazję poznać klimat prawdziwych zawodów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz medale upamiętniające ich, być może pierwszy w życiu, sportowy wyczyn. Udział w sobotniej imprezie udowodnił, że biegać każdy może, niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. Na zakończenie była okazja do wymiany sportowych wrażeń przy ognisku.