„Bawimy się zdrowo na sportowo” – to hasło imprezy rekreacyjno – sportowej, która odbyła się 30 maja 2015 r. w ośrodku Hufca ZHP na Piaskach Szczygliczce. Organizatorami tego Święta Sportu była Szkoła Podstawowa nr 11 przy współpracy z Radą Rodziców. Przygotowali oni tę niespodziankę na okoliczność Dnia Dziecka. Bicie rekordu w podbijaniu piłki i kręceniu hula-hoop, olbrzymie bańki mydlane czy balonowe inspiracje – to tylko nieliczne atrakcje, jakie zapewnili organizatorzy.

Głównym punktem programu był bieg patrolowy dla kl. IV-VI. Na trasie liczącej dwa kilometry ustawione były stacje, na których sędziowie odnotowywali czas i poprawność wykonania różnorodnych zadań. Uczestnicy biegli wokół stawu hodowlanego oraz piaszczystą plażą przy jeziorze. Jednym z punktów kontrolnych była siłownia na świeżym powietrzu.

Chłopcy rozegrali także mecz piłki nożnej, a dziewczęta zagrały w rzucankę siatkarską. Na najmłodszych z kolei czekały konkursy indywidualne: rzuty do celu, skoki w worku, skoki na skakance, chodzenie na szczudłach, strzały na bramkę, itp. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z chustą animacyjną. W przerwie między konkurencjami uczniowie mogli posilić się pysznymi plackami upieczonymi przez rodziców.

Na zakończenie dyrektor  szkoły wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i  medale. Każde dziecko otrzymało również maskotkę wykonaną własnoręcznie przez rodziców uczniów.

Doroczne Święto Sportu okazało się świetną zabawą i dostarczyło zarówno małym jak i dużym wielu emocji.