19 listopada 2015 r. odbyła się w Poznaniu XI Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Uczestniczyli w niej dyrektorzy oraz szkolni koordynatorzy szkół Promujących Zdrowie z województwa wielkopolskiego. Zaproszonych gości powitała pani Katarzyna Wardzińska Koordynator Wojewódzki SzPZ. Następnie głos zabrała pani Hanna Rajcic – Mergler, Wielkopolski Wicekurator Oświaty oraz pani Ewa Kasperek – Golimowska, kierownik Pracownik Edukacji Zdrowotnej UAM w Poznaniu. Wykład nt. „Wirtualny świat - możliwości a zagrożenia” przeprowadzili: pani Dorota Grolewska, certyfikowany instruktor terapii uzależnień, specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie oraz pan Łukasz Basaj, psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. W trakcie konferencji miało miejsce wręczenie wybranym szkołom Wojewódzkich Certyfikatów Szkół Promujących Zdrowie.

W związku z ubieganiem się naszej szkoły o nadanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie przedstawiliśmy w formie prezentacji multimedialnej autoewaluację działań placówki w zakresie 5 standardów SzPZ. Udział w konferencji stał się okazją do pozyskania wiedzy oraz wymiany ciekawych doświadczeń w ramach dobrych praktyk.

Zdjęcia: M. Danielewicz, K. Herbik