14 grudnia 2015r. uczennice  z klasy V c wraz z opiekunem panią Magdaleną Danielewicz – szkolnym koordynatorem SzPZ, uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym  przyznanie Wojewódzkiego Certyfikatu  Szkoły Promującej Zdrowie Szkole Podstawowej nr 9.

Na początku wszyscy uczniowie brali udział w warsztatach ekologiczno – plastycznych, podczas których wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, wykonując choinkowe ozdoby recyklingowe. Wysłuchali również krótkiej pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Następnie był czas na kolorowe przekąski, część artystyczną i podsumowanie działań w ramach „Szkoły Promującej Zdrowie”, które przedstawiła dyrektor szkoły pani Maria Gryczka. Na uroczystość przybyli: pan Łukasz Mikołajczyk senator RP, pan Aleksander Ziobro dyrektor Delegatury w Kaliszu Kuratorium Oświaty w Poznaniu, pani Ewa Wiśniewska kierownik referatu oświaty Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz koordynatorzy programu Szkoły Promującej Zdrowie z ostrowskich szkół podstawowych wraz z uczniami.

Była to dobra okazja do dzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń na temat promowania zdrowego stylu życia oraz  przypomnienia koncepcji i standardów Szkoły Promującej Zdrowie.