Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania naszej szkoły. Podejmujemy różnorodne działania promujące zdrowie, które sprzyjają dobremu samopoczuciu fizycznemu, psychicznemu uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Dbamy o bliski kontakt ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym ucznia. We wrześniu 2008 r. została podjęta uchwała o chęci przystąpienia naszej placówki do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących zdrowie.

Powołano zespół do spraw promocji zdrowia:

M. Danielewicz – koordynator w kl. IV – VI, nauczyciel przyrody, opiekun S.U
K. Herbik – koordynator w kl. 0 – III, n. nauczania zintegrowanego
W. Lesiczka – informatyk
M. Kowalska – nauczyciel wychowania fizycznego
A. Baura – nauczyciel j.niemieckiego, opiekun S.U.
D. Łacna – nauczyciel nauczania zintegrowanego
G. Małuszek– pedagog szkolny
I. Huk - pielęgniarka szkolna
K. Kaźmierowski – nauczyciel wychowania fizycznego
W. Marcińczak – pracownik administracyjny
J. Banasiak - czlonek Rady Rodziców
A. Twardowska – uczennica

Definicja SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

•  Szkoła Promująca Zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

- dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
- podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia.

Standardy SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

• Szkoła Promująca Zdrowie dąży do osiągnięcia celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego i ponadto:
    1. Pomaga członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej zdrowie.
    2. Tworzy strukturę i zarządzanie projektami promocji zdrowia, które umożliwiają skuteczne i ciągłe działania w zakresie promocji zdrowia.
    3. Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników i dąży do zwiększenia jej skuteczności.
    4. Tworzy klimat społeczny sprzyjający:
    - zdrowiu i rozwojowi uczniów i pracowników,
    - osiąganiu przez wszystkich sukcesów i wspierający ich poczucie własnej wartości,
    - uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, rodziców i osób ze społeczności lokalnej.
    5. Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników.

W październiku 2008 r. został ogłoszony i przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski konkurs na logo Szkoły Promującej Zdrowie.

I miejsce zdobył Maciej Nowaczyk z klasy VI a.

W roku szkolnym 2008/2009 nasze działania skupiały się na tworzeniu warunków sprzyjających podnoszeniu sprawności fizycznej uczniów, rozwijaniu ich zainteresowań oraz propagowaniu aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Prezentacja    (kliknij ikonę aby zobaczyć)

W roku szkolnym 2009/2010 celem głównym jest tworzenie warunków sprzyjających propagowaniu zdrowego stylu życia.