DSC 0129 118 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Klas Trzecich „Jestem bezpieczny na drodze”. Wszystkich uczestników powitała zastępca dyrektora szkoły Ewa Wulbach. Do rywalizacji stanęło 7 ostrowskich szkół: SP 1, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11 i SP 13. Konkurs składał się z części teoretycznej, gdzie uczniowie rozwiązywali testy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy. Ponadto rozpoznawali znaki drogowe rozmieszczone na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego, rozwiązywali zagadki, jak również odpowiadali na pytania wylosowane na "Kole fortuny". W części praktycznej uczestnicy musieli pokonać na rowerze tor sprawnościowy.

Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą i wysoką sprawnością. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięskim drużynom podinspektor Witold Kolenda oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Małgorzata Lubojańska wręczyli puchary, medale i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Laureaci konkursu:
I miejsce drużyna z SP 7 w składzie: Kacper Gajda, Mikołaj Małecki, Sebastian Pokładek
II miejsce drużyna z SP 1 w składzie: Filip Fabjański, Kryspin Bartkowiak, Aleksander Torz
III miejsce drużyna z SP 9 w składzie: Nadia Napieralska, Martyna Szulc, Igor Ziółkowski

Wszystkim gratulujemy i życzymy szerokich i bezpiecznych dróg.

Osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu: Krystyna Herbik, Arleta Doktór, Anna Torzewska, Agnieszka Kłobus, Irena Huk, Jakub Kowalski.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim: naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinspektor Witold Kolenda oraz sierżant Sandra Nowicka.
Poczęstunek dla opiekunów i uczestników ufundowała piekarnia Janicki.