pageW sobotę, 11 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Mamo, tato, spędźmy razem wolny czas” zorganizowany przez Stowarzyszenie Razem dla Jedenastki oraz Radę Rodziców. Swoją obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Rady Osiedla Nr 10 „Parcele Zacharzewskie” i Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pan Alojzy Motylewski. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor szkoły pani Małgorzata Lubojańska, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Część artystyczną uświetniły występy wokalne i taneczne uczniów szkoły: zespołu Promyczki pod kierunkiem pani Krystyny Tomalkiewicz, zespołu Iskierki pod kierunkiem pani Marzeny Machały oraz zespołu Padeburetki pod kierunkiem pani Sandry Krell. Na scenie zaprezentowała się Agata Kupczyk z Roztańczonej Szkoły.

Odbył się także pokaz Taekwondo. Rodzice i nauczyciele - organizatorzy festynu zapewnili uczestnikom wiele innych atrakcji. W programie znalazły się gry i zabawy sportowe, m. in. mecz piłki koszykowej - mamy contra córki oraz mecz piłki nożnej - synowie contra ojcowie. Dzieci mogły do woli korzystać z dmuchanych zamków oraz przejechać się na kucyku ze stadniny we Wtórku. Agencja artystyczna „Fabryka Show” przygotowała dla dzieci niespodziankę w postaci zabaw z krasnalem na szczudłach czy pokaz ognia.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty dojenia krowy, warsztaty plastyczne organizowane przez rodzica z naszej szkoły pana Marcina Gaja – nauczyciela plastyki w szkole ponadgimnazjalnej oraz bardzo oblegane przez dzieci stanowisko do malowania twarzy. Nie zabrakło namiotu z harcerzami i stanowiska PKO Banku Polskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa oraz degustacja sałatek i owocowych szaszłyków, a także ciast i cocktaili, przygotowanych przez rodziców. Dzięki uprzejmości przedstawicieli Straży Miejskiejmiało miejsce znakowanie rowerów oraz pokazy Straży Pożarnej. Konferansjerami festynu były panie: Ewa Sikorska i Anna Torzewska. Jak co roku, festyn spełnił swoje cele – zintegrował rodziców, dzieci oraz nauczycieli, a także społeczność lokalną, wskazał na różne sposoby spędzania wolnego czasu.