Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wolontariat/5_2009_2010 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W roku szkolnym 2009/2010 w oddziale przedszkolnym realizowane były programy dotyczące promocji zdrowia pt.

1. Moje dziecko idzie do szkoły.
  2. Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy.

Program „Moje dziecko idzie do szkoły” obejmował wskazówki dla rodziców dotyczące:

• co zrobić, aby dziecko cieszyło się, że idzie do szkoły
  • zdrowia psychicznego
  • szczepień ochronnych
  • prawidłowego rozwoju mowy
  • praw dziecka do czystego powietrza wokół siebie
  • bezpieczeństwa dziecka w drodze do szkoły i ze szkoły, oraz w domu

Odbyły się prelekcje i pogadanki z rodzicami. Ponadto każde dziecko objęte tym programem otrzymało wskazówki dotyczące:

• dbania o wzrok
  • o prawidłową postawę
  • o zęby

Otrzymały kolorowanki, z których utworzyły albumy.

{gallery}wolontariat/5_2009_2010{/gallery}

Drugi program „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, dotyczył prawidłowego odżywiania, a także odpowiedniej aktywności ruchowej, co ma wpływ na stan zdrowia, a wytworzone w dziecku nawyki będą przynosiły korzyści przez całe jego życie. Program ten był realizowany pod takimi hasłami:

• higiena osobista
  • kiedy należy myć ręce
  • co wiemy o zdrowym odżywianiu
  • produkty zdrowotne, mniej szkodliwe, niezdrowe

Przeprowadzono z dziećmi wiele pogadanek, obejrzały film „Śnieżnobiały uśmiech”, dostały książeczki do kolorowania z różnymi rebusami i krzyżówkami, oraz emblematy w kształcie czerwonego serduszka. W realizacji tych programów wychowawca, higienistka szkolna i rodzice włożyli duże zaangażowanie, gdyż:  „Zdrowie dzieci to wartość nie do przecenienia. Rodzice powinni wiedzieć, że mogą mieć na nie znaczący wpływ. Muszą wiedzieć jakich zagrożeń zdrowotnych można uniknąć, jakim można zapobiec, a jaki sposób zdrowie doskonalić”