szpz logo23 listopada 2016 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała je kolejnym 35 szkołom, które pracują zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie. Jest to także wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Cieszymy się, że wśród 35 wyróżnionych placówek znalazła się Szkoła Podstawowa nr 11 im Mirosława Ferića.

Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie przekazał na ręce dyrektora szkoły Małgorzaty Lubojańskiej i szkolnego koordynatora zdrowia Magdaleny Danielewicz Podsekretarz Stanu MEN Maciej Kopeć oraz przewodnicząca Kapituły Krajowego Certyfikatu SzPZ Barbara Woynarowska. Program Szkoła Promująca Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1991 r. Koncentruje się na promowaniu zdrowego stylu życia. Ten ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły. Staramy się, aby w naszym środowisku ciągle szerzyć ideę Szkoły Promującej Zdrowie i doskonalić swoje działania w tym zakresie . Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły angażują się w realizację zadań z pełnym przekonaniem i wiarą, że praca ta jest ważna dla nich samych i dla środowiska, w którym pracują. Czerpią z tego radość i satysfakcję.

Obszerna galeria z wręczenia certyfikatów: LINK