20161024 082606Na przełomie października i listopada 2016 r. zostały przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną p. Irenę Huk zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia, które skierowane były do wszystkich dzieci z klas I-VI. Uczniowie mieli okazję wysłuchać pogadanek na temat „Korzyści zdrowotnych z picia wody". W ten sposób uświadomiono uczniom, że woda jest niezbędnym składnikiem pokarmowym. Zgodnie z zaleceniami dietetyków w ciągu dnia należy spożywać ok. 2 litrów wody.

Dzieci dowiedziały się również, że woda posiada wiele zalet, m. in. orzeźwia, dodaje energii, odchudza, nadaje skórze zdrowy wygląd, uśmierza ból, oczyszcza organizm, zapobiega chorobom nerek, chroni przed nowotworami, reguluje temperaturę ciała, poprawia koncentrację i zdolności umysłowe. Ponadto pani pielęgniarka przypomniała uczniom o istotnej roli I i II śniadania w szkole. Zwróciła uwagę na higienę rąk, jamy ustnej, profilaktykę próchnicy zębów, znaczenie fluoryzacji oraz przedstawiła technikę mycia zębów. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników.