IMG 20170404 WA0004 www28.03.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się inauguracja projektu „Jedz zdrowo, żyj zdrowiej”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV b Róża Klósak, Julia Kunicka, Franciszek Dwornik wraz z opiekunem, koordynatorem zdrowia panią Magdaleną Danielewicz. Projekt skierowany jest do uczniów klas czwartych z ostrowskich szkół podstawowych, które promują zdrowie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości dzieci na temat zdrowego stylu życia i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Podczas pierwszego spotkania uczniowie uczestniczyli w części artystycznej, a także warsztatowej poprowadzonej przez dietetyka – panią Monikę Lesiak. Zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia oraz nauczyli się odczytywać etykiety na produktach. Kolejne zadania będą realizowane w kwietniu i maju.
Udział w projekcie będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat zdrowia i zwiększenia świadomości dotyczącej prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.