1 FOTO www6 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator” odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas I-III pod hasłem "Woda to życie". W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn ze szkół podstawowych: SP nr 1, 6, 7, 9, 11, 13, Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przyrody i ekologii, sprawnością manualną oraz ruchową.

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i rozbudzanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Konkurs przebiegał w trzech etapach, na poziomie klas I, II i III. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiedzy przyrodniczo - ekologicznej, tor przeszkód z segregowaniem odpadów oraz wykonanie pracy plastyczno - technicznej z różnych materiałów. Na koniec wszyscy uczestnicy obejrzeli przedstawienie "W obronie mórz i oceanów" w wykonaniu szkolnego Teatru w Punkt.

Ekomistrzami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13. Nasi reprezentanci bardzo dzielnie zmagali się z zadaniami, ale nie udało się zdobyć tego tytułu. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy wiedzy i właściwej postawy ekologicznej. W przyszłym roku nasza szkoła będzie organizatorem tego konkursu.