DSC 0960W poniedziałek, 15 maja 2017 r. na terenie boiska naszej szkoły odbył I Szkolny Test Coopera, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV-VI, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Pokonywali oni przez 12 minut kolejne okrążenia na boisku. Można było biec, maszerować..- każdy w swoim tempie. Dzięki temu każdy z uczestników mógł zmierzyć swoją formę poprzez porównanie własnego wyniku z wynikami opracowanymi przez Kennetha H. Coopera.

Test był zorganizowany w ramach uczestnictwa w programie „Trzymaj Formę” i współpracy z zespołem ds. Promocji Zdrowia w szkole. Mimo ogromnego zmęczenia, uśmiech nie opuszczał uczestników. W sprawdzianie wytrzymałości nie chodziło tyle o bicie rekordu, ale popularyzację biegania, zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej w czasie wolnym.

Najlepszy wynik uzyskał Alan Organista, uczeń klasy VI b, który pokonał dystans 2880 metrów. Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy. Koordynatorami działań byli p. M. Kowalska, p. M. Danielewicz i p. P. Kierzek przy współpracy Krzysztofa Kaźmierowskiego, Jakuba Kowalskiego i Wojciecha Lesiczki.

Najlepsze rezultaty:

Klasy IV