20170520 170957 Kopiowanie Kopiowanie11 maja 2017 roku w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego odbył się 12. Konkurs Historyczny pod hasłem „Spacerem w przeszłość” o tytuł „Młodego Regionalisty”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Ostrowskie Ateny. Wokół literatury.” Znajomością tego tematu musieli się wykazać nasi uczniowie, spacerując z planem po mieście i zdobywając kolejne punkty. Pytania i zadania związane były z życiem i twórczością pierwszych ostrowskich literatów, historią szkolnictwa i prasą regionalną.

Jednym z zadań konkursu było napisanie recenzji wybranej książki pisarza związanego z naszym miastem.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 20 maja w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Nasza reprezentacja w składzie: Maria Wróbel z kl. IV a, Róża Klósak z kl. IV b, Wiktoria Dymalska, Anastazja Frąckowiak, Natalia Krupa z kl. VI b i Karolina Maćkowiak z kl. VI c zdobyła zaszczytne I miejsce. Dziewczęta zostały tym samym Laureatkami tegorocznych zmagań, zdobywając Złotą Odznakę i tytuł „Młodego Regionalisty”. Dzięki temu zwycięstwu naszej szkole przyznano tytuł „Kuźni Regionalistów 2017”. Nagrodą dla wszystkich uczniów ostrowskiej Jedenastki w związku z otrzymanym tytułem są bezpłatne wejścia dla grup z naszej szkoły na zwiedzanie wystaw muzealnych do końca 2017 roku.
Historyczne i literackie zadania konkursowe były nie lada wyzwaniem dla drużyny. Dziewczęta poradziły sobie z nimi rewelacyjnie. Serdecznie gratulujemy całej szóstce zasłużonego zwycięstwa!