20170519 113431 www19 maja 2017 r. uczniowie klasy IV a i IV c wraz z opiekunami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. Uczestnicy wyjazdu odbyli spacer uliczkami jednego z najpiękniejszych miast w Polsce i poznali najważniejsze zabytki w formie gry miejskiej. Przewodnik pokazał im Rynek Starego Miasta, pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, typowo gotyckie budowle, dom słynnego astronoma i opowiedział ciekawe legendy.

iebywałą atrakcją była także wizyta w Muzeum Piernika. Przenieśli się tam do XVI – wiecznej piernikarni, gdzie po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabyli uprawnień piernikarskich, zdobytych przy własnoręcznym wyrobie pierników wg receptury sprzed pięciuset lat. Kolejnym punktem programu był seans „Cudowna podróż” w toruńskim Planetarium, w trakcie którego dzieci poznały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi mity greckie. Udali się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Marsa i Księżyca. Idąc do autokaru bulwarem spacerowym nad brzegiem Wisły, młodzi turyści widzieli ruiny zamku krzyżackiego i fragmenty murów obronnych. Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń. Był to udany dzień spędzony w gronie koleżanek i kolegów.