22 maja br. uczniowie klasy VI a pojechali na trzydniową wycieczkę. Pierwszego dnia dotarli do Torunia, gdzie w towarzystwie miejscowego przewodnika zwiedzili toruński zabytkowy średniowieczny zespół miejski, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie i na świecie. Po obejrzeniu, m.in. Dworu Artusa, Ratusza Staromiejskiego, pomnika Kopernika, fontanny Flisaka oraz Kamienicy Pod Gwiazdą, uczniowie mieli czas na zakup pierników i pamiątek oraz odwiedzili najlepszą lodziarnię w mieście.

Następnie szóstoklasiści udali się na seans do Planetarium, podczas którego byli oni świadkami niezwykłej interaktywnej opowieści o tajemnicach planet i galaktyk.
Na tym nie koniec było atrakcji, jakie czekały w Toruniu na uczniów. W Żywym Muzeum Piernika upiekli oni pamiątkowego piernika oraz poznali sposób wyrobu tych korzennych wypieków. Wieczorem szóstoklasiści dotarli do usytuowanego nad Jeziorem Ostrowskim Przyjezierza i tam w otoczeniu Lasów Miradzkich spędzili dwie kolejne noce.
Drugiego dnia wycieczki uczniowie pojechali do Nadleśnictwa, gdzie wraz z leśniczym wyruszyli na spacer ścieżką edukacyjną, podczas którego zrozumieli, jak ogromną rolę odgrywa las dla ekosystemu. Następnie szóstoklasiści odwiedzili skansen w Mrówkach, po czym wrócili do Przyjezierza i zorganizowali podchody oraz wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Wieczór zakończył się pieczeniem kiełbasek oraz wesołym biesiadowaniem wokół ogniska.
Trzeciego dnia uczniowie wyjechali do Strzelna i zwiedzili tam kościół Świętej Trójcy i Najświętszej Marii Panny z unikatowymi kolumnami przedstawiającymi cnoty i występki oraz Rotundę św. Prokopa. Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd do Kruszwicy, gdzie uczniowie obejrzeli Mysią Wieżę, a także odbyli rejs po jeziorze Gopło. Ostatnim miastem na trasie okazał się być Inowrocław, w którym uczniowie zobaczyli tężnię oraz udali się na spacer parkiem zdrojowym.
Szóstoklasiści byli oczarowani pięknem obejrzanych zabytków oraz w pełni docenili walory przyrodnicze miejscowości Przyjezierze.