1 wwwW środę, 18.10.2017 r. odbyły się w naszej szkole spotkania rodziców uczniów kl. I z przedstawicielami Straży Pożarnej i rodziców uczniów kl. IV ze Strażą Miejską w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”. Rodzice uczestniczyli w rozmowach na temat zabezpieczenia domów i mieszkań przed pożarem oraz sposobach postępowania w razie ewentualnego zagrożenia. W trakcie warsztatów uczestnicy zostali zaznajomieni z rodzajami czujników dymnych oraz ich rolą, a także poinstruowani, w jaki sposób i w jakich miejscach urządzenia te powinny być zainstalowane w domu. Dopełnieniem spotkania był pokaz przedostawania się dymu po pomieszczeniach domu i klatce schodowej.

Rodzice dowiedzieli się także, jakim obszarem działań zajmuje się Straż Miejska i kiedy należy się zwrócić do niej o pomoc. Na zakończenie przedstawiciele służb chętnie odpowiadali na pytania.