25555367 1641481792562166 1530193323 n28 listopada br. uczennice kl. V a Maria Wróbel, Ewa Nowicka oraz Natalia Zaworska uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym zeszłoroczny projekt „Jedz i żyj zdrowiej” realizowany przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” dofinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Podczas spotkania zostały przypomniane działania podjęte w zeszłym roku z ramienia projektu, takie jak: spotkania gastronomiczne, warsztaty z dietetykiem i pogadanki na temat zdrowego żywienia. Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za aktywny udział w projekcie.

W drugiej części przedstawiciele wszystkich szkół wzięli udział w omówieniu z dietetykiem wykonanych piramid żywienia. Ponadto uczniowie czynnie angażowali się w konkursie na najbardziej zdrową kanapkę, którą mogli samodzielnie przygotować z wielu dostępnych składników. Nasze uczennice świetnie poradziły sobie z zdaniem, wygrywając konkurencję i wykazując się obszerną wiedzą na temat zdrowego żywienia. Na koniec spotkania uczestnicy spędzili miło czas przy grach planszowych o tematyce prawidłowych nawyków żywieniowych.