bd009Tradycyjnie, jak w każde ferie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wybrali się na zimowisko. Głównymi celami wyjazdu było bliższe poznanie przepięknych krajobrazów Tatr i Podhala oraz zregenerowanie sił psychicznych i fizycznych dzieci niezbędnych do kontynuacji nauki w II semestrze.  Przy opracowywaniu programu zgodnie z założeniami szkoły promującej zdrowie dużą wagę przywiązano do angażowania dzieci do gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu oraz do rozbudzenia różnorodnych zainteresowań i zamiłowań uczestników. Słoneczna pogoda, dużo białego puchu, mnóstwo atrakcji, przepyszne jedzenie i przytulne pokoiki to tylko niektóre plusy zimowego wyjazdu.

Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczały dzieciom wycieczki: m.in.

- do Krakowa na Wawel;

- do Zakopanego - do Sanktuarium Matki Fatimskiej na Krzeptówkach,

- wjazd kolejką na Gubałówkę,

- spacer po Krupówkach, Muzeum pod Kuźniczym Młotem na pokaz wyrobu masła z degustacją;

- do Zubrzycy Górnej na warsztaty wypieku chleba oraz szycia "Orawskich zabawek szmacianych",

- do Bachledówki;

- do Rabki Zdroju na lekcję malowania na szkle;

- na warsztaty ceramiczne -  toczenie na kole garncarskim i lepienie z gliny.

Czas pobytu na ośrodku i w regionalnym szałasie urozmaicały różnorodne zajęcia, gry i zabawy integrujące grupę: konkursy plastyczne, zabawy na śniegu, kabaretony, turniej tenisa stołowego, zajęcia z języka niemieckiego, kuligi z pochodniami, biesiady z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, gra muzyczna Karaoke i inne.

Każdy dzień z zimowiska był na bieżąco relacjonowany na stronie naszej szkoły /krótki opis + fotogaleria/, co spotkało się z bardzo pochlebnymi ocenami i dużym zainteresowaniem /prawie 1500 internautów odwiedziło naszą stronę ! /.

Zimowisko zorganizował Uczniowski Klub Sportowy "Maratończyk" działający przy Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim dzięki pomocy rodziców uczestników , Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz kadry w składzie: Agnieszka Baura, Arleta Doktór, Magdalena Dwornik i Wojciech Lesiczka /obecny on-line. http://www.jedenastka11.osw.pl.

?