Sześcioro uczniów ze naszej szkoły wzięło udział w XI edycji konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wielkopolskim Centrum Onkologii. Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań antynikotynowych wśród uczniów szkół podstawowych, umiejętności dokonywania świadomych i przemyślanych wyborów oraz wpływania na zachowania prozdrowotne innych osób.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie pracy pt.”Gdybym był…”. Uczniowie wcielali się w osobę decydującą o sprawach państwa, województwa, powiatu itp. lub inną osobę będącą autorytetem, aby przedstawić swoje propozycje dotyczące zmian w zakresie polityki przeciwtytoniowej.

Etap szkolny:

I miejsce Maria Nowicka kl. V b
II miejsce Eryk Matecki kl. V c
III miejsce Natalia Pabich kl. V b

W etapie powiatowym I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Maria Nowicka
i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie:

M. Danielewicz