W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie do naszej szkoły zostali zaproszeni specjaliści, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu zdrowego stylu życia. 23 i 24 listopada 2011r. odbyły się prelekcje dla rodziców uczniów klas I-VI. Tematyka spotkań:

• Żywienie dzieci w młodszym wieku szkolnym - dla klas I-III/ prowadząca: lek. med. D. Mieszczak-Woszczyna
  • Żywienie dzieci i młodzieży wieku szkolnym - dla klas IV-VI/ prowadząca: p. mgr Daria Kasprzak
  • Substancje i mieszaniny chemiczne w życiu człowieka - dla klas IV-VI p. mgr Anna Napierała
  • Wpływ pola elektromagnetycznego na życie człowieka - dla klas IV-VI p. mgr Karol Olejnik

Prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, umożliwiły poszerzenie wiedzy związanej z prawidłowym doborem produktów spożywczych w codziennym jadłospisie oraz z utrzymywaniem właściwej wagi ciała poprzez aktywność fizyczną.

Uświadomiono rodzicom  jaki wpływ na organizm człowieka mają substancje i mieszaniny chemiczne, z którymi spotykamy się  w codziennym życiu oraz wszechobecne pole elektromagnetyczne, które powstaje podczas korzystania z telefonów komórkowych, komputerów i innych sprzetów AGD i RTV.

Spotkania odbyły się przy bardzo wysokiej  frekwencji, co świadczy o tym, że rodzicom  zależy na zdrowym i świadomym  rozwoju ich pociech.