W Szkole Podstawowej nr 11 promowany jest zdrowy styl życia, postawy prozdrowotne i proekologiczne. W styczniu 2012 roku przystąpiono do programu „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja”. Jego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Jako szkoła promująca zdrowie, zwracamy szczególną uwagę na to, aby poprawić stan zdrowia uczniów oraz zmienić wzorce zachowań w zakresie odżywiania.

W poniedziałek, dnia 27 lutego, odbył się apel na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania. Za pomocą pokazu multimedialnego przedstawiono działania naszej szkoły w tym zakresie. Pokaz ten uczniowie przyjęli z dużym zainteresowaniem.
Udział w programie „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja” polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez szkołę projektu promocji zasad zdrowego odżywiania oraz projektu przebudowy sklepiku szkolnego. Przebudowa ma na celu zmianę asortymentu sklepiku na pełnowartościowe produkty dostosowane do potrzeb i rozwoju dzieci.
Aby się o tym przekonać przeprowadzono wśród rodziców i uczniów ankietę dotyczącą wyboru zdrowych produktów, które chcemy wprowadzić do sprzedaży w szkolnym sklepiku. Największym zainteresowaniem cieszyły się soki owocowe, jogurty naturalne, świeże warzywa i owoce. Dlatego obecnie w naszym sklepiku pojawiły się koktajle owocowe, galaretki, owoce i warzywa, które dzieci chętnie jedzą.

Uważamy, że wprowadzenie programu „Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja” jest ważnym elementem przekonania dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz przyczyni się do zmiany ich nawyków odżywiania, tak ważnych w życiu każdego człowieka.