18 października uczniowie klas I-III pod opieką nauczycieli uczestniczyli w marszu na Stanicę harcerską. Celem wyprawy było poznanie lasu jako środowiska życia roślin i zwierząt oraz obserwacja zmian w przyrodzie jesienią. Na stanicy uczniowie spotkali się z panią Józefą Szlachtą, która oprowadziła dzieci po terenie ośrodka, przybliżając im historię harcerstwa w naszej szkole. Oprócz zabaw ruchowych dzieci miały do wykonania przydzielone zadania o tematyce ekologicznej.

Uczniowie klas I przedstawili w formie plastycznej zaobserwowane przez siebie zmiany w przyrodzie. Uczniowie klas II rozpoznawali gatunki drzew po liściach i owocach. Natomiast uczniowie klas III wykazali się znajomością pięter lasu. Po wzorowym zrealizowaniu wszystkich zadań z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły, przynosząc dary jesieni do klasowych kącików przyrody. Była to prawdziwa wyprawa po złote runo.