Uczniowie klas drugich doskonale wiedzą jak należy dbać o swoje zdrowie i dobrą kondycję, bowiem celująco zdali egzamin praktyczny i teoretyczny z promocji zdrowia.

W sobotę 24 listopada wzięli udział w turnieju andrzejkowym zorganizowanym przez Radę Osiedla nr 10 "Parcele Zacharzewskie". Na sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 4 stanęły do rywalizacji klasy: II a, II b i II c. Każda klasa wspomagana była przez 2 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy nie tylko brali udział w rozgrywkach sportowych, ale również przygotowali występy artystyczne. Poszczególne konkurencje wykazały bardzo wyrównany poziom umiejętności sprawnościowych wszystkich trzech klas. Przedstawiciele klas świetnie poradzili sobie też z pytaniami z zakresu znajomości podstawowych zasad prowadzenia zdrowego stylu życia. Zmagania dopingowane były przez rodziców i bliskich. Okrzyki, dźwięki trąb i oklaski płynące z widowni dodawały energii i sił do wykonywania wszystkich zadań.

Na zakończenie imprezy uczestnicy turnieju odebrali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody z rąk wiceprezydenta miasta - p. Stanisława Krakowskiego, przewodniczącego Rady Osiedla nr 10 - Alojzego Motylewskiego, dyrektor szkoły - p. Małgorzaty Lubojańskiej i dyrektora Gimnazjum nr 4 - p. Andrzeja Konopińskiego.