4 października 2013 r. na terenie ośrodka Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim  odbyło się podsumowanie projektu „Ekologiczny Ostrowianin”, którego celem było propagowanie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży szkolnej. Projekt trwał od kwietnia do października 2013 r. i składał się z etapów zwanych konkursami, w ramach których uczniowie  realizowali zadania pod opieką nauczycieli:

- napisanie „Listów do Ziemi”  kl. IV – VI / D. Łacna

- udział w ekopodróży kl. V a / M. Danielewicz

- udział w „Dniu Recyklingu”  kl. III a / M. Wystemska

- opracowanie projektu 2 maskotek pszczół oraz nadanie im imion   kl. I – III / D. Wiercioch

W ścisłym finale obok „Jedenastki” znalazły się SP 7 i SP 6. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Gieżek, Karolina Malkowska, Anna Śmigiel oraz klasa VI a. Uczennice w poszczególnych konkurencjach musiały wykazać się nie tylko wiedzą ekologiczną, ale również sprawnością w układaniu puzzli. W wyniku zaciętej rywalizacji zajęliśmy III miejsce.

Wszyscy  uczestnicy otrzymali Certyfikaty, medale i nagrody, a Oliwia, Karolina i Ania dodatkowo tablety.

Wszystkim młodym ekologom GRATULUJEMY!