19 października 2013 r. na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, rodzice i nauczyciele. W programie przygotowanym przez Zespól ds. Promocji Zdrowia, Sczep „Jedenastka” oraz Radę Rodziców przewidziano liczne atrakcje. Na początku spotkania wszystkich serdecznie powitała dyrektor szkoły p. Małgorzata Lubojańska i życzyła wspaniałej zabawy, a druhna Karolina poinformowała o przebiegu imprezy.

Chłodny, jesienny poranek rozpoczął się „gorącą” Zumbą poprowadzoną przez p. Sławomira Chołuja. Następnie uczniowie brali udział w różnych konkursach, zabawach ruchowych i zajęciach integracyjnych. Zdobywali punkty, odwiedzając następujące stanowiska:
- u „Daniela” – celowanie piłką do bramki;
- u „Krasnoludków” – przechodzenie przez tajemniczą bramę z czerwoną piłeczką;
- u „Rybki” – łapanie rybek z łódki;
- u „Bociana” – skakanie na jednej nodze;
- u „Dzięcioła”- celowanie do piramidy z puszek.
Kolejną atrakcją było ognisko, pieczenie ziemniaków i inscenizacja przygotowana przez harcerzy pt. „U Króla Kartofla”. Na dzieci czekała również niespodzianka – przejazd kolejką turystyczną „Świstak” po terenie Ośrodka Rekreacyjnego Piaski Szczygliczka i ulicach miasta. W trakcie wyprawy uczestnicy podziwiali piękno jesiennego krajobrazu. Ostatnim punktem plenerowej imprezy były „podchody”. Uczniowie, którzy w trakcie całego dnia zdobyli największą ilość punktów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Dzięki sprawnej organizacji nauczycieli oraz zaangażowaniu harcerzy i rodziców „Święto Pieczonego Ziemniaka” przebiegło w miłej, radosnej atmosferze.