Dzieciom, które nie miały planów na ferie zimowe, nasza szkoła zaproponowała mnóstwo atrakcji. Zwolennicy aktywnego wypoczynku brali udział w rozgrywkach w tenisa stołowego i zabawach przy muzyce. Ponadto odbyły się zajęcia komputerowe „Bezpieczny uczeń, bezpieczny internet”, warsztaty pantomimiczne „W świecie mitów”, muzyczne, czytelnicze „Z bibliotekę za pan brat” oraz gry i zabawy z tablicą interaktywną. Uczniowie mieli okazję doskonalenia poprzez zabawę umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego myślenia i umiejętności językowych podczas gry w scrabble.

Kolejną rozrywką, nie tylko dla najmłodszych, okazała się zabawa w teatrzyk kukiełkowy „W krainie Muminków”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w kręgielni oraz wyjście do kina „Komeda” na film pt. „Robaczki z Zaginionej Doliny”. Uczniowie naszej szkoły korzystali także z zimowych uroków gór, przebywając na zimowiskach w Murzasichle i Białym Dunajcu.

Niebywałą atrakcją był również VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, który odbył się 16 lutego w ostrowskiej Jedenastce. Turniej miał charakter otwarty. Mogli w nim wystartować uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Wielkopolski i całej Polski.

Ferie dobiegły końca…Wspomnienia pozostały.