„Jak dobrze nam zdobywać góry…” - doskonale wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, którzy ferie spędzili na zimowisku w górach, korzystając ze wspaniałej pogody i uroków przepięknych Tatr i Podhala. W tym roku zamieszkali w pensjonacie „Willa Jędruś” w Murzasichle, skąd codziennie  wyjeżdżali na stoki narciarskie do Białki Tatrzańskiej.  Niektóre dzieci po raz pierwszy miały kontakt z nartami. Po kilku godzinach szkolenia pod okiem instruktora cała grupa dawała sobie radę z „szusowaniem” nawet na najbardziej wymagających trasach zjazdowych.

Po całodniowym pobycie na stoku prawdziwym odprężeniem były kąpiele w źródłach termalnych „Bania”. Popołudniami odbywały się w różne imprezy, m. in. turniej tenisa stołowego, konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę z gór oraz wiele zabaw integracyjnych. Wieczory w Murzasichle uczestnicy spędzali, biesiadując  w góralskim szałasie. Odwiedzili również Izbę Regionalną „U Gąsienicy”. Dużą niespodzianką był również kulig z pochodniami i pieczenie kiełbasek przy ognisku w lesie. Uczestnicy zimowiska mogli również podziwiać piękne krajobrazy z Gubałówki, Butorowego Wierchu i wiele innych pięknych miejsc. Podczas wspólnej wycieczki do Zakopanego mieli oni możliwość zobaczyć Wielką Krokiew, zwiedzić Krupówki, kupić pamiątki.

Na zakończenie zimowiska wręczono dyplomy dla najbardziej wytrawnego i najbardziej wytrwałego narciarza i narciarki. Największą radością dla organizatorów zimowiska jest fakt, że wszystkie dzieci nauczyły się jeździć na nartach i wyraziły chęć wyjazdu na następny rok. Uczniowie naszejszkoły wrócili do domu bezpiecznie. Pozostały im piękne wspomnienia.