Uczniowie naszej szkoły od lutego do końca marca 2014r. brali udział w IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Czystych Rąk Carex”. Jego głównym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed infekcjami. Program adresowany jest do uczniów kl. I-III i IV-VI.

Nauczycielki przyrody oraz wychowawcy klas we współpracy z pielęgniarką szkolną przeprowadzili tematyczne lekcje, m.in. „O zdrowie dbamy – czyste ręce mamy”, „ H – jak higiena, B – jak bakteria, W – jak wirus”, „ Zapobiegamy chorobom brudnych rąk”. Na zajęciach wykorzystano materiały edukacyjne wzbogacone o treści multimedialne, a także zestaw mydeł antybakteryjnych dostarczonych przez  firmę „Carex”.

Każda klasa przystąpiła również do konkursu plastycznego pod hasłem „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”. Przygotowując odpowiadające na pytanie konkursowe prace, uczniowie mogli podsumować i utrwalić poprzez wspólną zabawę, zdobytą na lekcjach wiedzę. Udział w programie był dla dzieci ciekawą formą edukacji
w dziedzinie dbania o higienę. Wyrobione w dzieciństwie nawyki procentują bowiem przez całe życie.