10 lutego 2015 roku obchodzony był już po raz jedenasty Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole podejmowane są różne działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi: "Razem tworzymy lepszy Internet". Realizowane zadania mają zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

W szkole zostały przeprowadzone lekcje o bezpieczeństwie w Internecie, m.in. o netykiecie i cyberprzemocy. Wykorzystano na nich dostępne materiały z edukacyjnych stron internetowych (filmy, scenariusze lekcji). Uczniowie klas IV-VI przygotowywali plakaty, prezentacje multimedialne oraz filmy związane z zagrożeniami, które wiążą się bezpośrednio z korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwem w sieci.

Rodziców zachęcamy do zapoznania się z poniższą ulotką i kompendium "Bezpieczeństwie dzieci online".