KidTablety, smartfony, telewizory. W dzisiejszych czasach dzieci otoczone są ekranami. Gry, YouTube, przeglądanie internetu, czatowanie ze znajomymi, serwisy społecznościowe. To chleb powszedni dla najmłodszych. Nie da się od tego uciec. Ale można to kontrolować. Kiedy powinniśmy naszym dzieciom pozwolić na korzystanie ze zdobyczy współczesnej technologii? Bariera wejścia najmłodszych w świat cyfrowej rozrywki z roku na rok się obniża.

Można wskazać wiele przyczyn tego stanu rzeczy: większa dostępność urządzeń, łatwość obsługi ich interfejsu czy po prostu ogólny kierunek naszych społeczeństw w stronę konsumpcji treści w różnej postaci. Coraz młodsze dzieci sięgają po nasze tablety i smartfony, co pokazują badania przeprowadzone w USA i Wielkie Brytanii.

Czytaj dalej na gazeta.pl

Zdjęcie: Kid (autor: Marcus Kwan (www.flickr.com/photos/aperturismo/)(CC BY-SA 2.0))