Gazeta "The Wall Street Journal" powołuje się na anonimowe źródła, według których Facebook testuje mechanizm pozwalający dzieciom poniżej 13. roku życia na korzystanie z portalu pod nadzorem rodziców. To rodzice będą decydować o tym, z kim ich dzieci będą mogły nawiązać znajomość oraz z jakich aplikacji będą korzystać.

„Otwarcie Facebooka dla najmłodszych internautów dałoby firmie nowe grono użytkowników, jak również kolejne źródło przychodu. Według informatorów "WSJ", serwis chciałby od rodziców pobierać opłaty za gry i inne rozrywkowe treści, z których korzystałyby ich dzieci.

Obecnie korzystanie z Facebooka przez dzieci poniżej 13. roku życia jest oficjalnie niedozwolone. Jednak w praktyce ograniczenie to jest trudne do wyegzekwowania, gdyż rejestrując się w serwisie najmłodsi internauci często kłamią w kwestii swojego wieku” – czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl.

W 2011 r. organizacja Consumer Reports oszacowała, że 7,5 miliona użytkowników serwisu to dzieci poniżej 13. roku życia, z czego ponad 5 milionów ma mniej niż 10 lat.

Autor: km
Źródło: Wirtualnemedia.pl