Dzieci i młodzież została przygotowana kondycyjnie i specjalistycznie do najbliższego sezonu startowego oraz zmotywowana do dalszego podnoszenia swojej sprawności fizycznej. W znaczący sposób wzrósł poziom integracji dzieci trenujących w UKS Batory. Dzięki wycieczkom uczestnicy obozu poznali walory krajoznawcze regionu, a szkolenia nauki pływania i udzielania pierwszej pomocy zwiększyły stopień bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą.

Podczas obozu odbyły się 24 jednostki treningowe (2-3 dziennie) w dwóch grupach. Urozmaicone warunki terenowe (podejścia, plaża, morze, basen) umożliwiły specjalistyczne treningi kondycyjne oraz zajęcia rekreacyjne.

Wykorzystując bogate zaplecze sportowe ośrodka, rozegrane zostały turnieje: piłki siatkowej, ringo i piłki nożnej. Przeprowadzone zostały rozgrywki w Bulle, turniej sprawności fizycznej, zawody pływackie, konkurs na budowlę z piasku oraz bieg patrolowy.
Młodzież poznała plażę w Jastrzębiej Górze, Dębkach, Karwi, Pucku i na Helu.
Odbyły się wycieczki do Gdyni, Pucka, Sopotu, Szymbarku, Cetniewa, Rozewia, Władysławowa i na Hel. Podczas wycieczki na Hel odbył się rejs statkiem po Zatoce Helskiej oraz wizyta w Fokarium. W Cetniewie młodzież zwiedziła ośrodek szkolenia polskich olimpijczyków. Podczas wycieczki do Gdyni uczestnicy obozu zwiedzili Oceanarium oraz Muzeum „Błyskawica”. Podczas pieszej wycieczki do Rozewia młodzież miała okazję poznać zasadę funkcjonowania latarni morskich, zwiedzając latarnię oraz muzeum Maszyny Parowej. W Pucku  z kolei zobaczyli port rybacki, a w okolicach Pucka zwiedzili groty w Mechowie. Podczas wyjazdu do Szymbarku w ramach zajęć Centrum Edukacji i Promocji Regionu młodzież miała okazję poznać: Dom Sybiraka, Stół Noblisty- najdłuższą deskę świata, Polski Łagier na Syberii, Dom Harcerza, Pociąg Donikąd, Dom do góry nogami-symbol obalenia komunizmu.
Odbyły się 4 wyjścia na basen. Podczas trzech spotkań młodzież miała okazję wzięcia udziału w lekcjach nauki pływania. Czwarte wyjście to pobyt w sopockim Parku Wodnym. Przeprowadzony został instruktaż udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu.