2-3 października 2010 r. hala sportowa przy ul. Kantaka była miejscem zmagań piłkarzy ręcznych podczas XII Memoriału Kazimierza Frąszczaka. W niedzielę rywalizowali chłopcy z rocznika 1996, a w sobotę z rocznika 1998. Właśnie w sobotę bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły występujący w barwach KPR Ostrovia, wygrywając turniej. W drodze do zwycięstwa nasi młodzi szczypiorniści pokonali zespół Pabiks Pabianice oraz drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Najlepiej zaprezentował się kapitan naszego zespołu – Mikołaj Michalski oraz bramkarz – Maciej Marciniak. Cały zespół zasługuje na wyróżnienie za ambitną postawę.

Z kart kroniki...

Kazimierz Frąszczak (1933-1969) – ostrowianin, zawodnik, wychowawca, trener, reprezentant Polski Jego wielka kariera sportowa rozpoczęła się w naszym mieście od gry w Kolejowym Klubie Sportowym „Ostrovia”, której barwy reprezentował w latach 1951-1953. Studiując w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego we Wrocławiu związał się ze szczypiorniakiem. Następnie przeniósł się do Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk”, gdzie założył samodzielną sekcję piłki ręcznej. W drużynie narodowej rozegrał ponad 70 spotkań, pełniąc funkcję kapitana drużyny. Reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata w 1958 r., na których zdobył tytuł Króla Strzelców. Był tryumfatorem ogólnopolskiego plebiscytu na najlepszego piłkarza ręcznego w Polsce. Za swoje zasługi został uhonorowany m. in. tytułem „Zasłużonego Mistrza Sportu” oraz „Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej”.