26 października 2011 r. odbyło się "Spotkanie z Jesienią", w którym wzięli udział uczestnicy świetlic opiekuńczo - wychowawczych z programem socjoterapeutycznym działających przy SP 5, SP 7, SP 11. Świetlice prowadzone są przez Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne Ostrów Wielkopolski Zachodni, a współfinansowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Spotkanie rozpoczęło się krótką częścią artystyczną o tematyce jesiennej, przygotowaną przez uczniów i wychowawców z naszej szkoły. Wszystkie dzieci oraz zaproszeni goście: dyrektor SP 11 p. M. Lubojańska i wicedyrektor E. Wulbach oraz wicedyrektor SP 7 p. E. Adamek chętnie przyłączyli się do śpiewania piosenek.

Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego biesiadowania. Jak na jesienną ucztę przystało, na stole królowały pieczone ziemniaki. Dzieci miały też okazję wziąć udział w zabawach ruchowych z kolorową chustą oraz wykazać się zdolnościami plastycznymi.