Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 11 bierze udział w akcji „Książki naszych marzeń”. W grudniu 2015 otrzymaliśmy z tego tytułu 2713 zł na zakup nowych książek. Od kilku lat nie mieliśmy tylu pieniędzy na taki cel. Aby je sensownie wydać, wśród uczniów szkoły przeprowadzono ankietę. Zostali oni poproszeni o wymienienie tytułów książek, które chcieliby widzieć w bibliotece szkolnej. Następnie takie książki zostały zakupione. Było ich około 150.  Czwartek, 21 stycznia był w bibliotece szkolnej wyjątkowym dniem. Tuż przed feriami zimowymi urządzono wystawę nowości książkowych. Dzieci mogły się zapoznać z ofertą biblioteki.

Tego samego dnia można je było wypożyczyć. Padł rekord biblioteczny. Jednego dnia książki wypożyczyło 140 uczniów! Trzy razy więcej jak zazwyczaj! Zapraszamy do biblioteki czytelników spragnionych nowych książek. Pamiętajcie jednak, że jest ich niewiele, po jednej z każdego tytułu i trzeba na nie polować!

Wystawa książek w zakupionych do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 11 w ramach akcji „Książki naszych marzeń”
urządzona w czytelni Filii nr 1.

Klub miłośników książki i biblioteki z klasy VIb za najciekawsze uznał książeczki z serii „Koszmarny Karolek”.

Dziewczyny z klasy VI b zapoznają się z nowymi książkami.

Zdjęcia: Roman Nyklewicz