25 września 2010 r. odbył się rajd rowerowy do Antonina. Uczestnikami rajdu byli uczniowie naszej szkoły (VI c) oraz zeszłoroczni absolwenci, obecnie uczniowie Gimnazjum nr 4. Opiekunami byli p. Roman Paszkowiak i p. Krzysztof Kaźmierowski. Rajd był wpisany w realizację modułu wychowania komunikacyjnego „Rowerem bezpiecznie i zdrowo”. Na początku rajdu wzięliśmy udział w obchodach Święta Roweru i uczestniczyliśmy w Paradzie Rowerów – przejazd ulicami miasta z Rynku do Urzędu Miejskiego. Następnie wyruszyliśmy na trasę rajdu do Antonina przez Janków Przygodzki, Trzcieliny i dalej trasą rowerową. Po drodze spotkały nas niespodzianki w postaci dwóch awarii (przebicie opony i zerwanie łańcucha), na szczęście poradziliśmy sobie i szczęśliwie dojechaliśmy do celu.