2 grudnia 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 11 realizowany był IV moduł wychowania komunikacyjnego pt. „Jestem świadkiem wypadku drogowego”. Uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 6, 7, 11, 13 oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej im. Papieża Jana Pawła II. W pierwszej części uczestnicy zajęć poznali przyczyny wypadków komunikacyjnych oraz możliwości ich zapobiegania. Następnie o działaniu Państwowej Straży Pożarnej w tym zakresie mówił kpt. Roman Matecki, Naczelnik Wydziału Szkolenia PSP. Kolejnym zagadnieniem omawianym na zajęciach była pierwsza pomoc przedmedyczna, którą przedstawił Michał Śniady - ratownik medyczny Pogotowia Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim. Prelekcje przeplatane były filmami tematycznymi. W ostatniej części zajęć młodzież ćwiczyła na fantomach udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec odbyła się prezentacja samochodu technicznego Państwowej Straży Pożarnej.