13 stycznia 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 11 spotkali się uczestnicy V modułu projektu "Rowerem bezpiecznie i zdrowo". W zajęciach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 6, 9, 11, 13 oraz Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej im. Jana Pawła II (35 osób). Zaproszonym gościem był wszechstronny sportowiec, pasjonat wielu dyscyplin sportowych, m.in. kolarstwa, pan Bogusław Wawrzyniak, który omówił budowę i rodzaje rowerów oraz przedstawił ciekawostki ze świata kolarskiego. Udzielił także praktycznych rad związanych z użytkowaniem i konserwacją roweru. W realizację zajęć włączyli się również harcerze ze szczepu Jedenastka, którzy przygotowali prezentację multimedialną związaną z historią roweru, jego budową i rodzajami. Ponadto przedstawili  praktyczne rady niezbędne w trakcie wypraw rowerowych. Na koniec odbył się quiz, podczas którego uczniowie mogli wykazać się  wiedzą zdobytą na zajęciach.