10 grudnia 2012 r. Szkoła Podstawowa nr 11 gościła uczestników IV modułu projektu edukacyjnego "Rowerem bezpiecznie i zdrowo" pt. " Jestem świadkiem wypadku drogowego". Jak co roku, zagadnienia związane z tym tematem przybliżyli st. kpt. Roman Matecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Michał Śniady ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, 9, 11 oraz z Gimnazjum nr 4 i Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Na wstępie odbyła się prezentacja multimedialna i zapoznanie zebranych z przyczynami wypadków komunikacyjnych i ich zapobieganiem. Następnie Roman Matecki przybliżył zasady bezpieczeństwa, również tego przeciwpożarowego. Natomiast Michał Śniady - specjalista od ratownictwa - zapoznał młodzież z zasadami postępowania w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami wypadku oraz udzielił instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej

Na zakończenie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali sprzęt ratowniczy, który jest na wyposażeniu samochodu gaśniczego.