„Jestem bezpieczny na drodze” – to temat przewodni kolejnego spotkania w Szkole Podstawowej nr 11 w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod nazwą „Rowerem bezpiecznie i zdrowo”. W zajęciach, które odbyły się 4 lutego br., wzięło udział 52 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 4, 5, 7, 11, 13 oraz Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej.

Na wstępie zaproszony gość, podinsp. Andrzej Jamry omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

W drugiej części modułu uczestnicy obejrzeli film oraz prezentację multimedialną na temat bezpiecznego korzystania z dróg.

Na koniec młodzi cykliści mogli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, rozwiązując test teoretyczny. Każdy uczestnik projektu otrzymał tematyczne naklejki i broszury. Organizatorzy serdecznie dziękują panu podinsp. Andrzejowi Jamremu, Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.