REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO

Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

PATRONAT MEDIALNY Telewizja Proart

TERMIN, MIEJSCE I TRYB ZGŁASZANIA UCZESTNIKÓW

o   Nauczyciele do udziału w konkursie typują reprezentację swojej szkoły – drużynę składającą się z trzech uczniów kl. VI.

o   Imiona i nazwiska uczniów oraz ich opiekunów należy przesłać do Szkoły Podstawowej nr 11 na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w terminie do  10.04.2014r. według załączonego formularza.

o   Konkurs odbędzie się 24.04.2014r. (czwartek) o godz. 12.00

w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim w sali 101.

Zgłoszenie i zgoda na publikację wizerunkuZGŁOSZENIE UCZETNIKÓW I ZGODA NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU

FORMA KONKURSU:

o   Quiz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych, koło fortuny, gry edukacyjne: „Lataj z Miką”, „Dywizjon 303”, „111 – gra planszowa”.

ZASADY PRACY JURY

Jury złożone z ekspertów/zaproszonych gości oceni pracę drużyn, przyznając po wykonaniu każdego zadania określoną liczbę punktów. Wygrywa zespół, który zgromadzi ich najwięcej.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się tego samego dnia po zakończeniu prac komisji.

Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w konkursie.

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział, a opiekunowie podziękowania.

CELE KONKURSU

o   Rozpropagowanie sylwetki Mirosława Feriča jako harcerza, lotnika i ostrowianina wśród uczniów ostrowskich szkół podstawowych w związku z planowaną na 2015 r. Kampanią Promocyjną Miasta Ostrowa Wielkopolskiego „Tu mieszkam”.

o   Łączenie umiejętności i wiedzy z różnych dziedzin (historii, przyrody, techniki, matematyki) wokół tematu lotnictwa wojskowego i postaci Feriča.

o   Zachęcanie młodych do wzorowania się na postawie polskiego pilota, który może być autorytetem dla młodzieży XXI wieku.

o   Zwrócenie uwagi na znaczenie lotnictwa wojskowego w dziejach naszej ojczyzny.

o   Kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji z materiałów źródłowych.

o   Nauka pracy w zespole, podejmowania decyzji i wystąpień publicznych.

o   Aktywizacja dzieci, zachęcanie do współzawodnictwa i poszerzania wiedzy.

o   Uaktywnianie uczniów poszczególnych szkół oraz ich integracja.

ZALECANA BIBLIOGRAFIA

o   Arkady Fiedler Dywizjon 303 (tylko rozdział Koleżeńskość ).

o   Lynne Olson i Stanley Cloud, Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski. Zapomniani bohaterowie II wojny światowej,wyd. Warszawa 2004, s. 113-128.

o   Wspomnienia.*

o   Życiorys.*

*Wymienione pozycje zostały dołączone do regulaminu.

Klikając w poniższe linki można otworzyć/ pobrać materiały dotyczące życia patrona naszej szkoły Mirosława Feriča.

Po otwarciu dokumentu należy poprzez opcje obrócić obraz "zgodnie z ruchem wskazówek zegara"