dzien_wspomnien014

14 lutego br. obchodziliśmy 69. rocznicę tragicznej śmierci patrona naszej szkoły Mirosława Feriča. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI uczestniczyli w przygotowanej z tej okazji akademii. Występujący aktorzy przypomnieli fakty z dzieciństwa, młodości i dojrzałego życia asa polskiego lotnictwa. Ponadto recytowano wiersze, a chór wykonał m.in. "Wesołą piosenkę o lataniu" i "Dywizjon 303".  Warto nadmienić, że do tego utworu udało się pozyskać oryginalną linię melodyczną od zespołu Elektryczne Gitary.

Niezaprzeczalnym atutem uroczystości była prezentacja slajdów, która pozwoliła przypomnieć, a najmłodszym widzom wskazać, miejsca w Ostrowie, Dęblinie, Northwood i Northolt związane z osobą naszego patrona. Wszyscy występujący zasłużyli na gromkie brawa publiczności, a scenografia nawiązywała do słów piosenki na melodię "Ale to już było", do której słowa napisane zostały specjalnie z okazji 25-lecia nadania naszej szkole sztandaru i imienia Mirosława Feriča. Zaśpiewaliśmy ją wspólnie tak jak dwa lata temu, mając poczucie, że nasz patron "...wciąż zza chmury macha do nas tu skrzydłami..."