W dniach 28 ? 29 sierpnia 2012 r. odbywał się w Warszawie VI Światowy Zjazd Lotników Polskich i ich rodzin. W uroczystościach uczestniczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 p. Małgorzata Lubojańska, kierownik Działu Promocji Miasta p. Ewa Janiszewska i historyk ostrowski p. Jarosław Biernaczyk.

- O planowanym przylocie Philipa Ferića - Methuen z Anglii dowiedziałam się od przedstawiciela Warszawskiej Grupy Historycznej p. Krzysztofa Kubali. Miałam więc niepowtarzalną okazję poznać osobiście syna patrona naszej szkoły. Pierwsze spotkanie miało miejsce na Polach Mokotowskich, gdzie odbywały się oficjalne uroczystości upamiętniające wydarzenia II wojny światowej i udział lotników polskich w walce o wolność. Tam też obejrzeliśmy paradę samolotów z wizerunkami por. pil. Mirosława Ferića, ppłk. pil. Mariana Pisarka i ppłk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego.

Philip Ferić okazał się niezwykle miłym człowiekiem. Ze wzruszeniem przekazałam mu pamiątkową statuetkę z logo Dywizjonu 303 od wszystkich członków społeczności szkolnej. Był zachwycony i wdzięczny. Ponowne spotkanie miało miejsce w Ogrodach Dowództwa Sił Powietrznych. Tam też w plenerowej atmosferze rozmawialiśmy o rodzinie, szkole i ewentualnym przyjeździe p. Philipa do rodzinnego miasta Jego ojca ? Ostrowa Wielkopolskiego. Z wielką życzliwością p. Ferić złożył autografy na okolicznościowych kartkach z wizerunkiem MiG-a ? 29 i podobizną swojego ojca. Każdorazowo podkreślał, że spotkanie z delegacją z Ostrowa jest dla niego wielkim honorem. Obiecałam, że kartki z dedykacją będą stanowiły dodatek do ?OX-a?.

To było dla nas wszystkich emocjonujące spotkanie, które zaowocowało nawiązaniem stałego kontaktu z synem naszego patrona.Mamy nadzieję, że plany przyjazdu do Ostrowa Philipa Ferića w maju będą realne. Czekamy i cieszymy się, że odwiedzi naszą szkołę ? powiedziała Pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska.