W czwartek 8 stycznia 2015 r. naszą „11”  odwiedziła grupa uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunem- p. M. Czapracką ze Szkoły Podstawowej nr 7. Celem tej wizyty było poznanie sylwetki Patrona naszej szkoły- por. Mirosława Ferica,  w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą Jego urodzin. Uczniowie zwiedzili salę patrona i obejrzeli zgromadzone tam pamiątki. Zadawali pytania, na które odpowiadał nauczyciel historii Roman Paszkowiak. Dużym zainteresowaniem cieszyły się modele samolotów bojowych, zdjęcia, książki i odznaki wojskowe. Uczniowie poznali również historię nadania imienia i sztandaru naszej szkole oraz obejrzeli popiersie Patrona. Na koniec udali się na cmentarz przy ul. Bema, gdzie znajduje się grób mamy M. Ferica- Zofii Fericowej. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

{gallery]izba/1_2014_2015{/gallery}