W mikołajki 6 grudnia 2014 r. w naszej szkole miało miejsce ciekawe spotkanie uczniów z przedstawicielami Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców - panem Sławomirem Szymanowskim i Jarosławem Rokickim. Uczniowie klas IV, V i VI dowiedzieli się czym jest krótkofalarstwo oraz poznali działalność klubu, który organizuje wiele imprez, pikników radiowych i lekcji warsztatowych. Krótkofalarstwo (radioamatorstwo) to hobby polegające na nawiązywaniu łączności w różnych zakresach fal radiowych. Na pasmach krótkofalarskich można porozmawiać z ludźmi nadającymi zarówno z bliskich, jak i z egzotycznych miejsc, takich jak wyspy Pacyfiku. Krótkofalowcami jest wielu znanych ludzi na  świecie, np. król Hiszpanii. Uczniów zainteresowała informacja, że wszyscy krótkofalowcy, łącząc się ze sobą, zwracają się do siebie po imieniu.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z procedurami jakie obowiązują w czasie łączności z innymi krótkofalowcami. Ponadto dowiedzieli się, co oznaczają wyprawy DX-owe, na czym polegają  zawody krótkofalarskie oraz zawody terenowe „łowy na lisa”. W drugiej części trzygodzinnego spotkania uczniowie nawiązywali łączność między sobą, a także połączyli się z krótkofalowcami z Ostrowa i całej Polski. Była to bardzo ciekawa lekcja krótkofalarstwa.